bread

Hakkımızda

Sevgileri yarınlara bıraktınız
Çekingen, tutuk, saygılı.
Bütün yakınlarınız
Sizi yanlış tanıdı.
Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemezdiniz)
Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
Kalbinizi dolduran duygular
Kalbinizde kaldı.
Siz geniş zamanlar umuyordunuz
Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek
Yılların telaşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi.
Gizli bahçenizde
Açan çiçekler vardı,
Gecelerde ve yalnız.
Vermeye az buldunuz
Yahut vakit olmadı.

(Behçet Necatigil – “Sevgilerde”)

 

Tanışma cesareti

Başarı hikayeleri, örnek olaylar, dergiler, bültenler, kitaplar, broşürler, gazeteler, bloglar, sosyal medya araçları, web siteleri… Bugüne kadar birçok kurum için ifade araçları oluşturduk; anlatım yolları bulduk. Kurumlar kendilerini ifade ederken, çevreleri için ne ifade ettiklerini de gördüler: Tanıştılar! Kendinizi tanımak istiyorsanız tanışmaya cesaret etmelisiniz.

 

Tetra İletişim

Tetra İletişim, 2004 yılında kurumsal dergi yayıncılığı, içerik üretimi, tasarım hizmetleri ve medya danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermek üzere kuruldu. Kısa bir sürede 3M, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), Boyner Holding, Turkcell, Aksigorta, Türk Dişhekimleri Birliği, İstanbul Diş Hekimleri Odası (İDO), Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Şişli Belediyesi, İTKİB, İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği, İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri), Bahçeşehir Koleji, Üsküdar Amerikan Lisesi, SEV (Sağlık ve Eğitim Vakfı), Best Buy ve Doğa Koleji gibi önemli kurumlara hizmet vermeye başlayan Tetra İletişim, portföyünü yeni kurumlar ve farklı yayıncılık hizmetleriyle zenginleştirmeye devam ediyor.

 

Size özel içerik

Tetra İletişim, uzman ve deneyimli kadrosuyla kurulduğu günden bu yana tek bir ilkeyle yol alıyor: “İşini iyi yapmak”!.. “Kopyala – yapıştır çağı”nda içeriğin önemi her geçen gün daha da artıyor. Tetra, size özel içerik ve iletişim çözümleri sunuyor.

 

Etkinlik takibi ("Akıllı içerik")

Tetra İletişim, müşterilerinin her türlü etkinliğini muhabirleri, editörleri ve fotoğrafçıları aracılığıyla izliyor. İstenirse videoya çekiyor. Konuşmaları kaydediyor, izlenim topluyor ve röportajlar yapıyor.

Elde edilen ham içerik, istenen mecraya göre işlenerek “mamul” hale getiriliyor. Müşterisini yakından takip eden ve tüm etkinliklerini kayıt altına alan Tetra İletişim, müşterisi için bir “hafıza” işlevi de görüyor. Tetra İletişim’in müşterisi adına biriktirdiği içerik, müşterisinin ihtiyaç duyduğu her mecra için (gazete, dergi, bülten, broşür, katalog, kitap, web sitesi, blog, iPad – iPhone uygulaması, rapor, basın açıklaması, başarı hikayesi, örnek olay vs…) özel olarak işleniyor.

İşlenmiş, tasnif edilmiş, derinlik kazanmış ve birbiriyle ilişkilenmiş içeriğe “akıllı içerik” diyoruz.

Tetra, içeriğin gücüne inanıyor ve ürettiği içerikle çalıştığı kurumların gücüne güç katıyor.

Tetra İletişim, “akıllı içerik” üretiyor.

Kültür ve değer

Kurumlar sadece ürün ve hizmet değil, kültür ve değer de üretirler. Tetra İletişim, “Kültür”ün ve “değer”in altını çiziyor. Müşterileriyle birlikte müşterileri için “kurumsal kültür” tesis ediyor. “Kültürlü” ve “değerli” kurumlar, mal ve hizmetleriyle de fark yaratıyorlar.

 

Hayal ve hafıza

Oluşturduğumuz içerikler sayesinde kurumların hafızası ve hayalleri güçleniyor. Büyük hayaller kurabilmek için güçlü bir hafıza gerekiyor. Geleceğinize yön vermek istiyorsanız hafızanıza sahip çıkmalısınız. Tetra, hafızanıza sahip çıkar; hayal gücünüzü artırır.

 

Güvenilir bir tercüman
Kurumunuzun misyon, vizyon, değer ve stratejilerinin hedef kitleye doğru biçimde iletilebilmesi, ortak bir dil oluşturulmasından geçer. Tetra, farklı diller arasında güvenilir bir tercümandır.